Městská policie Kladno - oficiální web


Vyhledávání

Vyhledávání

Nacházíte se zde: Titulní stránka

 
 

Strážníci prožili náročný víkend

5. listopad 2018
 

 
 

Uplynulý víkend byl pro strážníky Městské policie Kladno jeden z těch náročnějších. V sobotu ráno oznámila žena z ulice Moskevská, že z okna vidí mladíka, který pokreslil zrekonstruovanou silnici barvou. Na místo vyjela hlídka strážníků.  Na novou vozovku se dvaadvacetiletý muž pokusil bílou barvou nakreslit přechod pro chodce, své dílo ještě doplnil nápisem „MAMAREK.“ Strážníci na místo přivolali hlídku policie, která si mladíka převzala k dalšímu šetření. O několik hodin později přijal operátor tísňové linky strážníků opět oznámení o mladíkovi, který se vrátil své dílo dokončit. Když přijížděli strážníci k místu lidové tvořivosti muže, ten odhodil své barvy a před hlídkou utekl do lesa. Po chvíli si ale své jednání rozmyslel a vrátil se zpět. Strážníci mladému „umělci“ sebrali jeho barvy a společně s nimi ho předali opět přivolané hlídce policie.

 

V sobotu večer oznámil majitel jednoho z barů na pěší zóně v centru města, že mu do podniku vešla silně podnapilá dívka a dožaduje se dalšího podání alkoholu. Majitel ženě oznámil, že u něho v podniku žádný alkohol nedostane a z provozovny jí vykázal. To žena neuposlechla, proto se obrátil o pomoc na strážníky. Po příjezdu hlídky žena seděla u stolu a stále žádala obsluhu o podání pití. Strážníci ženu vyzvali k dechové zkoušce, to uposlechla. Přístroj pak ukázal hodnotu 2,74 ‰ alkoholu v dechu. Po tomto důkazu žena provozovnu opustila s tím, že jde domů. To však neudělala a její cesta vedla do restaurace v sousedství. Hlídka upozornila obsluhu na ženin stav. Ani zde, již značně společensky unavená žena, nepochodila a odebrala se k domovu. O několik hodin později oznámil na tísňovou linku provozní baru, že se žena opět vrátila zpět, je agresivní a neustále se dožaduje podání alkoholického nápoje. Na místo vyjela hlídka strážníků. Ta přijela právě včas, žena se snažila fyzicky napadnout obsluhu. Hlídka ženě v útoku zabránila přiložením pout. Strážníci ženu převezli na Obvodní oddělení Policie České republiky Kladno – město k dalšímu šetření.

 

V neděli kolem druhé hodiny ranní oznámil muž, že u zastávky autobusu na ulici J. Kociána napadl muž ženu. Na místo vyjela ihned hlídka strážníků. Na autobusové zastávce stála žena, která se držela za hlavu, kam jí útočník udeřil. Podle svědků ženu udeřil její přítel. Ten ještě před příjezdem hlídky utekl. Strážníci přivolali ke zraněné ženě lékařskou pomoc a žena byla převezena na chirurgické oddělení kladenské nemocnice. Podle popisu pachatele se pak strážníkům podařilo útočníka najít. Zadrženého mladíka pak předali do rukou přivolaným policistům.

Náročný víkend

 
Zodpovídá:
Milan Krupka, DiS.
Vytvořeno / změněno:
29.11.2018 / 5.11.2018
Hlasujte
Líbí 58%
Nelíbí 42%
Sdílejte
FacebookTwitterE-mail

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Kontakt

MĚSTSKÁ POLICIE KLADNO
Magistrát města Kladna
272 52 Kladno
Zobrazit v mapě
Tel: +420 312 245 555
       +420 312 248 054
E-mail: mp.info@mestokladno.cz
E-mail podatelna: posta@mestokladno.cz
Úřední hodiny:
Pondělí: 8:00 - 18:00
Středa: 8:00 - 18:00
Čtvrtek: 8:00 - 15:00
156 - NEPŘETRŽITÁ SLUŽBA

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design  | redakční systém