Městská policie Kladno - oficiální web


Vyhledávání

Vyhledávání

Nacházíte se zde: Titulní stránka

 
 

Strážníci řešili několik případů zanedbaných seniorů

15. leden 2019
 

 
 

Náplní práce strážníků Městské policie Kladno je nejenom řešení dopravních přestupků nebo porušování veřejného pořádku, ale také pomoc lidem v nouzi. V uplynulých měsících pomohli kladenští strážníci několika osobám, které se dostaly do svízelné životní situace. Díky Lince okamžité pomoci hlídka zjistila ženu, která spadla z invalidního vozíku a nemohla se posadit zpět. Strážníci odemkli byt a pomohli paní zpět na vozík. Po rozhovoru se seniorkou zjistili, že jí lékař předepsal léky, po kterých má žaludeční potíže, nejí a je hodně zesláblá. Na místo byl přivolán lékař, který rozhodl o převozu paní do nemocnice. Strážníci poté vyrozuměli o jejím stavu syna. Uzamkli byt a klíče opět zapečetili do obálky.  Další případ pomoci se stal o několik dní později. Na tísňovou linku oznámil muž, že byl jedním z obyvatelů domu požádán o zavolání hlídky strážníků. Když hlídka dojela na místo, zjistila v jednom z bytů vyhublého a promrzlého seniora. Ten strážníkům sdělil, že svému synovi odevzdává celý důchod a on se měl o něj starat. To však povedený potomek nedělal. Tátu nechal v bytě samotného, neplatil za služby, takže seniorovi byla odpojena elektřina, plyn a také topení. Muž měl strach, že mu syn opět vybere jeho důchod a jemu nic nezbyde na živobytí. Strážníci na místo přivolali lékaře, policii a také pracovnici Odboru sociálních věcí a zdravotnictví magistrátu města.

Posledním případem pak bylo zneužívání seniorky, ubytované na jedné z kladenských ubytoven. Jedna ze sousedek předstírala starost o osamocenou a nemocnou seniorku. Chodila jí navštěvovat a občas jí také přinesla něco k jídlu. Za to si však nechávala většinu jejího důchodu. Když strážníci ženu našli, ležela zcela dezorientovaná ve svém pokoji. Díky všímavosti jednoho ze sousedů se strážníci dozvěděli, že před chvilkou paní povedená „pečovatelka“ přivezla z pošty, kde si vyzvedla svůj důchod. Na dotaz hlídky, kde má seniorka peníze, sousedka odpověděla, že v tašce. Tam ale byl pouze zlomek celé částky důchodu, pro zbytek šla sousedka do svého bytu. Strážníkům pak řekla, že část peněz je splátka dluhu a druhá část na zaplacení nájemného. Protože seniorka nekomunikovala, přivolali strážníci na místo lékaře. Ten rozhodl o převozu paní na ošetření do nemocnice. Na místo byla přivolána Policie České republiky a také pracovnice Odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Díky fungující spolupráci s Policií České republiky, lékařů, Českého červeného kříže a příslušných odborů magistrátu se daří strážníkům takto postiženým lidem v nouzi pomáhat.


 
Zodpovídá:
Milan Krupka, DiS.
Vytvořeno / změněno:
21.1.2019 / 15.1.2019
Hlasujte
Líbí 54%
Nelíbí 46%
Sdílejte
FacebookTwitterE-mail

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Kontakt

MĚSTSKÁ POLICIE KLADNO
Magistrát města Kladna
272 52 Kladno
Zobrazit v mapě
Tel: +420 312 245 555
       +420 312 248 054
E-mail: mp.info@mestokladno.cz
E-mail podatelna: posta@mestokladno.cz
Úřední hodiny:
Pondělí: 8:00 - 18:00
Středa: 8:00 - 18:00
Čtvrtek: 8:00 - 15:00
156 - NEPŘETRŽITÁ SLUŽBA

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design  | redakční systém