Městská policie Kladno - oficiální web


Vyhledávání

Vyhledávání

Nacházíte se zde: Titulní stránka

 
 

S příchodem slunečních dní se množí stížnosti obyvatel na nevhodné chování některých jedinců

11. červen 2019
 

 
 

V poslední době řeší strážníci Městské policie Kladno stížnosti obyvatel města na jednotlivce nebo skupinky lidí, které posedávají po městě a konzumují alkoholické nápoje. Po jejich odchodu je pak často místo znečištěné.

Při zjištění takových osob hlídka nechá místo přestupci uklidit a jejich protiprávní jednání pak řeší příkazem na místě nebo předáním k dořešení správnímu orgánu města. Strážníci problémové lokality během celé své směny, jak ve dne tak také v noci, kontrolují.

Město Kladno má platnou „ Obecně závaznou vyhlášku statutárního města Kladna č. 41/19 kterou se zakazuje požívání alkoholických nápojů a provozování prostituce za účelem zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku na vymezených veřejných prostranstvích.“ V této vyhlášce je zakázáno požívání alkoholických nápojů na veřejnosti, žebrání a provozování prostituce (nabízení, sjednávání, provozování a využívání sexuálních služeb).

Zákaz požívání alkoholických nápojů se nevztahuje na prostory zahrádek a předzahrádek, umístěných u restaurací, cukráren a kaváren. Musí být však dodržen noční klid. To znamená, že po dvacáté druhé hodině musí být provoz takové zahrádky či předzahrádky ukončen.

Žebrání je činnost, spočívající v prosbě o osobní dar, nejčastěji ve formě peněz, jídla či cigaret. Žebrající osoba je označována jako žebrák či žebračka.

Žebrá se buď pasivní formou, tj. klečením či postáváním na frekventovaném místě s nastavenýma rukama či nádobou, nebo aktivně, oslovováním kolemjdoucích či hraním na hudební nástroj. Žebráci se někdy snaží potenciální dárce oklamat a používají lživých příběhů pro získání soucitu.

Žebrají většinou chudí lidé, obvykle lidé na okraji společnosti (např. bezdomovci, narkomani).

Při potírání problému konzumace alkoholu a dalších přestupků proti veřejnému pořádku je důležitá spolupráce občanů s městskou, a případně státní, policií.


Bezdomovci

 
Zodpovídá:
Milan Krupka, DiS.
Vytvořeno / změněno:
11.6.2019 / 11.6.2019
Hlasujte
Líbí 67%
Nelíbí 33%
Sdílejte
FacebookTwitterE-mail

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Kontakt

MĚSTSKÁ POLICIE KLADNO
Magistrát města Kladna
272 52 Kladno
Zobrazit v mapě
Tel: +420 312 245 555
       +420 312 248 054
E-mail: mp.info@mestokladno.cz
E-mail podatelna: posta@mestokladno.cz
Úřední hodiny:
Pondělí: 8:00 - 18:00
Středa: 8:00 - 18:00
Čtvrtek: 8:00 - 15:00
156 - NEPŘETRŽITÁ SLUŽBA

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design  | redakční systém