Městská policie Kladno - oficiální web


Vyhledávání

Vyhledávání

Nacházíte se zde: Titulní stránka

 
 

Asistenty prevence kriminality mohou občané potkat i v odpoledních hodinách

24. červen 2019
 

 
 

Před několika dny Městská policie Kladno obdržela žádost o pomoc od občanů při zajištění veřejného pořádku a občanského soužití v městské části Kladno – Dubí. Městská policie si je vědoma problémů v okrajových čtvrtích, a ne jenom tam, ale není schopna být na všech místech současně. Proto, abychom občanům Dubí pomohli s odstraněním problémů ze strany nepřizpůsobivých spoluobčanů, byly v této části města nasazeny hlídky asistentů prevence kriminality. Ty prochází během dopoledních, odpoledních i večerních hodin místa, kde posedávají problémové skupiny lidí. Týká se to hlavně okolí zastávek autobusů městské dopravy, okolí večerek a přilehlých ulic.

Asistenti kontrolují zmíněná místa, někdy postačí jejich upozornění na nevhodné a problémové chování osob. Pokud ale taková osoba na upozornění asistentů nereaguje, přivolají na místo hlídku strážníků. Ta pak přestupky proti veřejnému pořádku a občanskému soužití řeší ve své zákonné kompetenci.

Asistenti při svých pochůzkách často rozmlouvají s místními obyvateli. Ti jim sdělují své postřehy a svěřují se s problémy, které je v Dubí a Dříni trápí. Na tyto informace pak reagují strážníci a také policisté, kteří se společně snaží tyto problémy vyřešit.

Bohužel, celou situaci, s nevhodně se chovajícími občany, asistenti prevence, strážníci spolu s policisty sami nevyřeší. Je důležitá spolupráce občanů s těmito složkami.

Žádáme každého, kdo má zájem o vyřešení problémů s nepřizpůsobivými občany, aby se nebál o svých problémech informovat osobně asistenty prevence, strážníky nebo policisty, kteří v daném místě provádí kontrolní činnost. K dispozici je také občanům města telefonní linka 156, kde vás rádi vyslechneme. Vzájemná spolupráce poslouží k nápravě nevyhovujícího stavu, tak aby se všem v našem městě žilo lépe.


APK

 
Zodpovídá:
Milan Krupka, DiS.
Vytvořeno / změněno:
25.6.2019 / 24.6.2019
Hlasujte
Líbí 60%
Nelíbí 40%
Sdílejte
FacebookTwitterE-mail

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Kontakt

MĚSTSKÁ POLICIE KLADNO
Magistrát města Kladna
272 52 Kladno
Zobrazit v mapě
Tel: +420 312 245 555
       +420 312 248 054
E-mail: mp.info@mestokladno.cz
E-mail podatelna: posta@mestokladno.cz
Úřední hodiny:
Pondělí: 8:00 - 18:00
Středa: 8:00 - 18:00
Čtvrtek: 8:00 - 15:00
156 - NEPŘETRŽITÁ SLUŽBA

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design  | redakční systém