Městská policie Kladno - oficiální web


Vyhledávání

Vyhledávání

Nacházíte se zde: Titulní stránka

 
 

Strážníci Městské policie Kladno svádí nerovný boj s opilci a lidmi bez domova

10. červenec 2019
 

 
 

Hlídky strážníků Městské policie Kladno svádí každodenně marný boj s lidmi, kteří to přehnali s konzumací alkoholu a také s lidmi bez domova. Ti vyhledávají ukrytá a opuštěná místa a zákoutí ve městě. Zůstává pak po nich neuvěřitelný nepořádek a zápach. Jedinou možností strážníků je tyto lidi nechat místo uklidit, vyřešit znečišťování veřejného prostranství v příkazním řízení nebo předáním správnímu orgánu a vykázat je pryč. Bohužel, za několik hodin a někdy i minut, se osoby vrátí zpět a celá situace se opakuje. Je to jako boj s větrnými mlýny, který nemá žádný výsledek. To se snaží změnit i samotné vedení města Kladna, kdy byl primátorem odeslán otevřený dopis zákonodárcům našeho státu. Nezbývá, než doufat, že strážníci a policisté budou moci proti tomuto nešvaru, který všechny občany stojí nemalé peníze, bojovat účinnějšími způsoby.

V úterý večer, při kontrolní činnosti, hlídka opakovaně vykazovala dvě osoby, které si ustlaly v prostoru bývalého podchodu na Sítné. Strážníci nařídili ženě a muži úklid nepořádku a odstranění jejich ležení. Znečištění veřejného prostranství pak vyřešili v příkazním řízení, kdy byla osobám udělena pokuta na místě nezaplacená. Vymahatelnost takové pokuty je bohužel nulová, jinou možnost ale strážníci a policisté nemají.

Další hlídka pak zjistila dvojici mužů, kteří si vyrobili provizorní ležení v čekárně vlakové zastávky v Kladně – Rozdělově. Opět byl nařízen mužům úklid a jejich jednání bylo řešeno v příkazním řízení. Z místa pak nocležníci byli vykázáni. Během směny strážníci pak tato místa opakovaně kontrolují.

Opilci

 
Zodpovídá:
Milan Krupka, DiS.
Vytvořeno / změněno:
26.7.2019 / 10.7.2019
Hlasujte
Líbí 56%
Nelíbí 44%
Sdílejte
FacebookTwitterE-mail

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Kontakt

MĚSTSKÁ POLICIE KLADNO
Magistrát města Kladna
272 52 Kladno
Zobrazit v mapě
Tel: +420 312 245 555
       +420 312 248 054
E-mail: mp.info@mestokladno.cz
E-mail podatelna: posta@mestokladno.cz
Úřední hodiny:
Pondělí: 8:00 - 18:00
Středa: 8:00 - 18:00
Čtvrtek: 8:00 - 15:00
156 - NEPŘETRŽITÁ SLUŽBA

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design  | redakční systém