Městská policie Kladno - oficiální web


Vyhledávání

Vyhledávání

Nacházíte se zde: Titulní stránka

 
 

Okrskář - Kladno Podprůhon

Litva
23. srpen 2019
 

 
 

Okrskáři nejvíce pomůže všímavost obyvatel

Další z pěti strážníků – okrskářů Městské policie Kladno, kterého vám chceme představit, dohlíží na oblast Podprůhonu a Ostrovce. Strážník Jan Litva má na starosti jednu z nejstarších částí města, kde řeší nejčastěji problémy s dopravou, radí lidem, kde je jaká ulice a kontroluje pejskaře. „V této lokalitě se také hojně vyskytovaly černé skládky, podařilo se mi je však hodně eliminovat.,“ řekl okrskář.

Dalším problémem bylo parkování v malém sídlišti Vojtěcha Lanny. „V době, kdy se tam vystavěla obytná zóna, tam však zcela chyběla parkovací místa. Obyvatelé tak v podstatě neměli, kde by své vozy v souladu se zákonem nechali. Poté, co jsem na tuto skutečnost upozornil, se tam zřídila parkoviště. Dnes už je tato lokalita v podstatě bez problémů, sem tam samozřejmě někdo zákon poruší, ale není to nic dramatického,“ popsal situaci ve svém okrsku Litva.

Kromě rodinných domků a pár obytných domů se v této lokalitě nachází i zahrádkářské kolonie. Podle okrskáře, který se pravidelně stýká s předsedou zahrádkářské kolonie v Podprůhonu, se sem občas stahují bezdomovci, kteří hledají přístřešek a něco k jídlu. „Ta spolupráce s majiteli zahrádek je velmi důležitá, protože člověk opravdu nemůže být všude a u všeho. Proto mi velice pomůže, pokud jsou občané všímaví ke svému okolí a případné nešvary mi ihned ohlásí,“ dodal okrskář.

Hranice okrsku, o který se Litva stará, začíná polovinou ulice Čs. Armády, pokračuje ulicí Pod Zámkem, Slánskou, oblastí Tuchorazu k ulici Na Kopci a stáčí se k ulici Na Vyhaslém, Ant. Škváry, zahrnuje oblast Bressona a Tylovou ulicí zpět k ČSA. Kromě bezplatné telefonní linky 156 se občané můžou obracet na okrskářský telefon: 602 604 936.


 
Zodpovídá:
Milan Krupka, DiS.
Vytvořeno / změněno:
26.4.2011 / 23.8.2019
Hlasujte
Líbí 61%
Nelíbí 39%
Sdílejte
FacebookTwitterE-mail

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Kontakt

MĚSTSKÁ POLICIE KLADNO
Magistrát města Kladna
272 52 Kladno
Zobrazit v mapě
Tel: +420 312 245 555
       +420 312 248 054
E-mail: mp.info@mestokladno.cz
E-mail podatelna: posta@mestokladno.cz
Úřední hodiny:
Pondělí: 8:00 - 18:00
Středa: 8:00 - 18:00
Čtvrtek: 8:00 - 15:00
156 - NEPŘETRŽITÁ SLUŽBA

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design  | redakční systém