Městská policie Kladno - oficiální web


Vyhledávání

Vyhledávání

Nacházíte se zde: Titulní stránka

 
 

Hezké počasí vylákalo do ulic velké množství cyklistů

11. květen 2020
 

 
 

Hezké počasí uplynulého prodlouženého víkendu vylákalo do ulic města velké množství cyklistů. Ne každý řidič nemotorového vozidla, kterým kolo je, respektuje a dodržuje zákon o provozu na pozemních komunikacích. Každý cyklista, který nedovršil osmnácti let věku je povinen mít na hlavě řádně připevněnou helmu. Jeho kolo musí být vybaveno povinnou výbavou. Ve zkratce to jsou: přední odrazka bílé barvy, zadní odrazka červené barvy, oranžové odrazky v paprscích kol a na šlapadlech, dvě funkční nezávislé brzdy. Za snížené viditelnosti pak přední a zadní odrazka musí být nahrazena světlem.

Cyklista mladší deseti let může ke své jízdě využít také chodník, nesmí však ohrožovat chodce. Po silnici může osoba mladší deseti let jezdit pouze v doprovodu osoby starší patnácti let. Na cyklostezce a v obytné zóně pak mohou děti mladší deseti let jezdit sami. Pohyb ostatních cyklistů po chodnících, pokud zde není stezka pro chodce a cyklisty označená dopravní značkou, a přechodech pro chodce, je zákonem zakázán.  Porušení tohoto zákona můžou hlídky strážníků řešit příkazem na místě až do výše dvou tisíc korun.

Během své kontrolní činnosti zjistila hlídka v ulici Československé armády u chodníku ležící ženu vedle jízdního kola. Cyklistka strážníkům sdělila, že jí bylo horko a proto chtěla zastavit a svléknout si bundu. Při svlékání svého svršku jí však sklouzla noha z obrubníku, o který se opírala, ztratila rovnováhu a upadla. Pádem si pak způsobila otevřenou zlomeninu kotníku. Hlídka poskytla ženě první pomoc a přivolala lékaře. Jízdní kolo strážníci převezli do místa bydliště.

 
Zodpovídá:
Milan Krupka, DiS.
Vytvořeno / změněno:
11.5.2020 / 11.5.2020
Hlasujte
Líbí 58%
Nelíbí 42%
Sdílejte
FacebookTwitterE-mail

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Kontakt

MĚSTSKÁ POLICIE KLADNO
Magistrát města Kladna
272 52 Kladno
Zobrazit v mapě
Tel: +420 312 245 555
       +420 312 248 054
E-mail: mp.info@mestokladno.cz
E-mail podatelna: posta@mestokladno.cz
Úřední hodiny:
Pondělí: 8:00 - 18:00
Středa: 8:00 - 18:00
Čtvrtek: 8:00 - 15:00
156 - NEPŘETRŽITÁ SLUŽBA

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design  | redakční systém