Městská policie Kladno - oficiální web


Vyhledávání

Vyhledávání

Nacházíte se zde: Titulní stránka

 
 

Krádeže, vandalové to vše řešili strážníci během víkendu

18. květen 2020
 

 
 

V uplynulém víkendu strážníky Městské policie Kladno zaměstnali mimo jiné zloději zboží z obchodů a vandalové. Na tísňovou linku strážníků oznámil pracovník ostrahy, že zadrželi ženu, která se asi chtěla líbit svému okolí. Z regálu si totiž vybrala řasenku a rtěnku a ty na místě také použila a poté vrátila zpět do prodeje. Svým chováním způsobila škodu ve výši bezmála tři sta korun. Poškozené zboží si po příjezdu strážníků odkoupila a její přestupek byl řešen hlídkou v příkazním řízení.

Druhý zloděj se zaměřil na sladké, a aby nabitou energii vysportoval, snažil se utéct před pracovníkem ochranky. To se mu i povedlo, ale pouze do té doby, než hlídka muže podle popisu a také za pomoci kamerového systému nedaleko zadržela. Poté co muž utekl z obchodu a snažil se zmizet ochrance v ulici Petrohradská, sundal červenou mikinu a tím zmátl svého pronásledovatele. To už ho však sledoval pracovník městského kamerového systému. Mladík přešel ulici Vítězná a podél čerpací stanice pak odcházel pryč. Ale to už u sebe neměl ani svůj svršek a ani odcizené zboží. Hlídka strážníků mladíka zastavila, ten se ke krádeži přiznal a také ukázal místo, kam odhodil svou mikinu a odcizené čokolády. Obchodu vznikla škoda ve výši čtyři sta korun. Také jeho přestupek hlídka řešila příkazem na místě.

V sobotu ve večerních hodinách vyjížděli strážníci na oznámení, že na zastávce ČD Kladno – město nějací dva muži vykopli výplň dveří čekárny a velkého proskleného okna. Hlídka na místě zjistila dva muže, u kterých provedla dechovou zkoušku. Obě byly pozitivní. První z mužů nadýchal 0,57 ‰ alkoholu v dechu a druhý 1,54 ‰. Vzhledem ke vzniklé škodě a podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci si oba výtržníky převzala od strážníků k dalšímu šetření přivolaná hlídka Policie České republiky.

 
Zodpovídá:
Milan Krupka, DiS.
Vytvořeno / změněno:
19.5.2020 / 18.5.2020
Hlasujte
Líbí 53%
Nelíbí 47%
Sdílejte
FacebookTwitterE-mail

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Kontakt

MĚSTSKÁ POLICIE KLADNO
Magistrát města Kladna
272 52 Kladno
Zobrazit v mapě
Tel: +420 312 245 555
       +420 312 248 054
E-mail: mp.info@mestokladno.cz
E-mail podatelna: posta@mestokladno.cz
Úřední hodiny:
Pondělí: 8:00 - 18:00
Středa: 8:00 - 18:00
Čtvrtek: 8:00 - 15:00
156 - NEPŘETRŽITÁ SLUŽBA

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design  | redakční systém