Městská policie Kladno - oficiální web


Vyhledávání

Vyhledávání

Nacházíte se zde: Titulní stránka

 
 

Kladenští strážníci prožili pestrý adventní víkend

15. prosinec 2014
 

 
 

     V pátek krátce před třetí hodinou ranní zaznamenal operátor kamerového systému městské policie dva muže, kteří vnikli do objektu zámecké zahrady a fotili se na hřbetě svítících dekoračních medvědů a poté světelnou tyčí mlátili do elektrického ohradníku. To jim však nestačilo a začali likvidovat osvětlení zahrady a vánočních stromků. Před příjezdem hlídky stačili ukopat několik světel osvětlujících zahradu i dekoraci na vánočních stromcích. Jednoho z mužů, dvaadvacetiletého muže z Rakovnicka, zadrželi strážníci na místě. Druhý muž přelezl vrata zahrady a Havířskou ulicí prchl na pěší zónu, kde byl zadržen druhou hlídkou strážníků. Jednalo se o třiadvacetiletého muže ze Stochova. Oba zadržené muže omezili strážníci na osobní svobodě a předali policistům. Následným šetřením strážníci zjistili, že muži nejen že poškodili osvětlení v zámecké zahradě, ale oškubali i osvětlení z vánočního stromu na náměstí Starosty Pavla.

     Závažnější případ řešili kladenští strážníci v sobotu po dvaadvacáté hodině, kdy přijali oznámení, že v ubytovně v ulici U Hvězdy došlo k pobodání mezi osobami. Hlídka po příjezdu na místo zjistila v pokoji v osmém patře muže, který měl dvě bodné rány v hrudníku. Strážníci muži okamžitě poskytli první pomoc, zastavili krvácení a přivolali záchrannou službu. Na dotaz, kdo muži zranění způsobil, uvedl, že žena, které se nacházela na chodbě ubytovny. Jeden ze strážníků ženu zadržel, omezil na osobní svobodě a přiložil pouta. Hlídka dále na místě zajistila kuchyňský nůž se zakrvácenou čepelí, který žena k útoku použila. Co vedlo devětapadesátiletou ženu k tomu, aby pobodala dvaačtyřicetiletého muže z Bruntálska, který šel údajně jen na toaletu, šetří v současné době policie.

     O několik hodin později zjistila hlídka kladenských strážníků dopravní nehodu v ulici Dlouhá před bývalým pivovarem. Jedenadvacetiletý řidič Felicie zde narazil do sloupu veřejného osvětlení a provedenou dechovou zkouškou u něj strážníci naměřili 1,48 ‰ alkoholu v dechu. Při zajišťování dopravní nehody utekl spolujezdec do ulice J.Hory, kdy byl později zadržen další hlídkou městské policie. A jelikož se o útěk pokusil i samotný řidič, přiložili mu strážníci pouta a vyčkali do příjezdu policistů.

     Skutečnost, že i mimo službu kladenští strážníci pomáhají, dokázal jeden z nich v pondělí ráno, kdy cestou do zaměstnání zjistil na chodbě domu v Hřebečské ulici ležícího muže, který se klepal a trhavě dýchal. Strážník okamžitě zajistil muži základní životní funkce a přivolal záchrannou službu. Po chvíli začat muž slabě komunikovat, ale stěžoval si na bolest na hrudníku a na to, že se nemůže hýbat. Strážník s mužem komunikoval až do příjezdu záchranky. Jednalo se o čtyřicetiletého Kladeňáka, který v domě prováděl zednické práce.


Poškození světel
 
Zodpovídá:
Milan Krupka, DiS.
Vytvořeno / změněno:
17.12.2014 / 15.12.2014
Hlasujte
Líbí 53%
Nelíbí 47%
Sdílejte
FacebookTwitterE-mail

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Kontakt

MĚSTSKÁ POLICIE KLADNO
Magistrát města Kladna
272 52 Kladno
Zobrazit v mapě
Tel: +420 312 245 555
       +420 312 248 054
E-mail: mp.info@mestokladno.cz
E-mail podatelna: posta@mestokladno.cz
Úřední hodiny:
Pondělí: 8:00 - 18:00
Středa: 8:00 - 18:00
Čtvrtek: 8:00 - 15:00
156 - NEPŘETRŽITÁ SLUŽBA

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design  | redakční systém